„Wyślij pączka do Afryki” – pomóż dzieciom w Afryce

Dziś Tłusty Czwartek. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem i ostatni tydzień karnawału. Tego dnia można się także włączyć w akcję pomagania dzieciom w Afryce. Wszystko za sprawą akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Około 2 zł – to cena jednego pączka. Tyle samo kosztuje dwudniowe wyżywienie jednego dziecka w Afryce. „Wyślij pączka do Afryki” to akcja, która ma wesprzeć różne projekty braci misjonarzy kapucynów pracujących w RPA oraz Czadzie – mówi Jerzy Steliga OFMCap, prezes zarządu Fundacji i dyrektor Sekretariatu Misyjnego.

– Wiele dzieci to sieroty, dlatego projekt dożywiania dzieci w szkołach, również opłata czesnego w szkołach, budowa szkół, budowa przedszkola, także ośrodki pomocy socjalnej dla ubogich ludzi – zaznacza Jerzy Steliga.

To tylko niektóre z potrzeb, jakim starają się sprostać misjonarze. Sposobów na włączenie się do akcji jest kilka – dodaje.

– Pączka do Afryki można wysłać nawet siedząc sobie spokojnie w domu, nie tylko w Tłusty Czwartek, ale w każdy dzień. Poprzez stronę: www.pączek.kapucyni.pl można dokonać bezpośrednio wpłaty – wskazuje prezes zarządu Fundacji i dyrektor Sekretariatu Misyjnego.

Można również kupić pączka na kiermaszu zorganizowanym w niektórych parafiach i szkołach.

W ubiegłym roku w pomoc kapucynom zaangażowało się 261 szkół i 60 cukierni. Dochód ze sprzedaży pączków został przekazany misjonarzom. W tym roku cel, który chcą osiągnąć kapucyni to 525 tys. zł.

– Zapraszamy do tej akcji dzieci, młodzież ze szkół, przedszkoli, a także z różnych grup parafialnych. Mogą oni zorganizować kiermasz pączków, ciastek, a zebrane z tego kiermaszu pieniądze wpłacić na konto naszej Fundacji Kapucyni i Misje – mówi Jerzy Steliga OFMCap.

Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek. Pieniądze można jednak zbierać przez cały Wielki Post, aż do Wielkanocy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl