Wybrzeże Kości Słoniowej: ruszył V szczyt UE i Unii Afrykańskiej

Kryzys migracyjny, handel ludźmi oraz perspektywy rozwoju dla Afryki – to tematy, jakie zdominowały dyskusję na rozpoczętym dziś szczycie Unia Europejska – Unia Afrykańska. Rozmowy toczą się w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej). Polskę reprezentuje premier Beata Szydło.

Rozmowy na linii Unia Europejska – Unia Afrykańska mają jeden cel – powstrzymanie masowej migracji.

– Najważniejsze dla mnie osobiście i również dla polskiego rządu jest to, żeby bardzo aktywnie włączać się w politykę migracyjną, tworzyć warunki rozwojowe dla państw afrykańskich – zaznaczyła premier RP Beata Szydło.

Jak wskazywała premier, Polska jest obecna na szczycie z trzech powodów: programów rozwojowych dla Afryki, relacji dwustronnych oraz rozmów dotyczących polityki klimatycznej.

– Chcemy być solidarni z państwami afrykańskimi. Tak jak cała Unia Europejska, bierzemy udział w dofinansowaniu programów, które są programami prorozwojowymi, które mają służyć rozwojowi państw afrykańskich – mówiła premier RP.

Do tej pory Polska wpłaciła na fundusz powierniczy Unii Europejskiej dla Afryki 1 mln euro. Według zapowiedzi premier Beaty Szydło, kwota ta wzrośnie o dodatkowe 7 mln. Obopólną korzyść Polska i Afryka mają czerpać z pogłębionej współpracy gospodarczej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl