fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Wręczenie nagród „Feniks 2024”

W sobotę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbędzie się gala wręczenia nagród „Feniks 2024”. Otrzymają je osoby i instytucje, które wydały najciekawsze publikacje o tematyce religijnej. Laureatów tegorocznej nagrody ogłoszono podczas trwających Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Otrzymają ją m.in. wydawnictwo Instytutu Pamięci Narodowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej. Nagroda zostanie przyznana w kategorii „Edytorstwo – Album” za publikację pt. „Kościoły i kaplice na Wołyniu z obrazami Włodzimierza Sławosza Dębskiego”. Wyróżnienia Feniks 2024 otrzymają też dwie książki IPN.

Chętni mogą zapoznać się z wartościowymi publikacjami podczas trwających Targów Wydawców Katolickich – mówiła wicedyrektor wydawnictwa IPN, dr Natalia Cichocka.

W naszej bogatej ofercie znajdą państwo wiele nowości wydawniczych z gatunku monografii, biografii, edycji źródeł, wspomnień i albumów. Są wśród nich publikacje związane z obchodzonym Rokiem Rodziny Ulmów, Rokiem Abp. Antoniego Baraniaka oraz publikacje poświęcone   bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w 40. rocznicę porwania i męczeńskiej śmierci. Polecamy także Państwa uwadze książki nagrodzone w tegorocznej edycji autorskiego konkursu IPN na najlepszą książkę roku sygnety wydawnictwa. Nasz zespół na stanowisku pomoże odleźć się w gąszczu kilkuset tytułów i dokonać optymalnego wyboru. Na stoisku będą na Państwa czekali także nasi autorzy – wyjaśniła dr Natalia Cichocka.

Podczas Targów Wydawców Katolickich publikacje prezentuje ponad 100 wydawców. Odbywają się też m.in. warsztaty edukacyjne i panele dyskusyjne. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl