fot: M.Borawski/Nasz Dziennik

Województwo zachodniopomorskie otrzyma kolejne środki z NFZ

Kolejne środki trafią do województwa zachodniopomorskiego w ramach zmiany planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zwiększenie wynagrodzeń pracowników medycznych.

Narodowy Fundusz Zdrowia czeka zmiana planu finansowego. Jeszcze w tym roku do placówek szpitalnych w całym kraju trafią dodatkowe środki.

Dla województwa zachodniopomorskiego jest to kwota ponad 178 mln złotych, a budżet naszego oddziału zbliża się do rekordowych 4 mld – wskazał Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

Dodatkowe środki do zachodniopomorskiego oddziału NFZ trafiły już wcześniej – w marcu oraz w kwietniu.

Cieszą nas te liczby. Bardzo dziękuję panu dyrektorowi oraz wojewodzie. Te liczby są łatwe do zweryfikowania, cyfry nie kłamią – podkreślił Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Kolejna transza pieniędzy pozwoli poprawić jakość świadczonych usług oraz zwiększyć wynagrodzenie personelu medycznego.

Dla techników, elektroradiologów, fizjoterapeutów, laborantów i psychologów klinicznych. W tym rozdaniu również honorujemy w szczególny sposób wszystkie świadczenia opieki zdrowotnej, które będą wymagały bardzo wysokiego stopnia diagnostyki laboratoryjnej – mówił Czesław Hoc, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Europoseł PiS podkreślił, że priorytetem dla Prawa i Sprawiedliwości są badania laboratoryjne.

Żaden zabieg, diagnostyka, terapeutyk i leczenie, nie odbywa się bez dobrej diagnostywy. Nie ma dobrego leczenia bez dobrej diagnostyki – powiedział Czesław Hoc.

Dodatkowe nakłady finansowe mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa medycznego Polaków.

– Najważniejszy jest zawsze pacjent – zaznaczył Joachim Brudziński.

W skali całego kraju rząd chce przeznaczyć jeszcze w tym roku na NFZ 100 miliardów złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj