PAP/Darek Delmanowicz

Wojewoda lubelski: Mieszkańcom gminy Wojciechów pomoże WOT

Do mieszkańców gminy Wojciechów (Lubelskie), gdzie dziś przeszła trąba powietrzna, skierowanych zostanie około stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – zapowiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

„Pojawi się tu około stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Brygady Lubelskiej, ze sprzętem, z potrzebnymi agregatami, z tym wszystkim, czym dysponują” – powiedział Przemysław Czarnek na briefingu prasowym w Stasinie.

„Jesteśmy też w bezpośrednim kontakcie z prezesem PGE Dystrybucja, tak, żeby mieć pod kontrolą również naprawianie strat w infrastrukturze elektrycznej, bo to jest bardzo ważne, żeby prąd wrócił do ludzi i żeby gospodarstwa mogły normalnie funkcjonować” – dodał wojewoda lubelski.

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów około południa. Na skutek nawałnicy – która zrywała dachy, linie energetyczne i łamała drzewa – ucierpiały 42 gospodarstwa. Uszkodzonych jest 120 budynków gospodarczych i mieszkalnych. Największe straty są w miejscowościach Stasin, Palikije Pierwsze i Cyganówka.

PAP/RIRM

drukuj