Włochy: władze 5 miast w Kalabrii rozwiązane. Powodem związki z mafią

Rząd Włoch rozwiązał władze pięciu miast i miejscowości w Kalabrii na południu kraju za powiązania z mafią. To częsta praktyka, stosowana na wniosek MSW, gdy są dowody na to, że decyzje lokalnej administracji były uwarunkowane przez przestępczość zorganizowaną.

Rozwiązane zostały władze 70-tysiecznego miasta Lamezia Terme, trzeciego pod względem wielkości w regionie. Taki krok podjęto po raz trzeci w jego historii. Poprzednio miało to miejsce w 1991 r. i 2003 r.

Ponadto Rada Ministrów rozwiązała zarządy gmin Cassano allo Jonio, Marina di Gioiosa Jonica, Petronŕ i Isola Capo Rizzuto. W tej ostatniej miejscowości w maju okazało się, ze mafijny klan kontrolował zarzadzanie znajdującym się tam ośrodkiem dla migrantów.

We wszystkich pięciu miastach i miasteczkach wprowadzony zostanie zarząd komisaryczny.

Mafia z Kalabrii, >>’ndrangheta<<, uważana jest za najpotężniejszą organizacje zorganizowanej przestępczości spośród wszystkich we Włoszech.

W ciągu ostatnich 25 lat w całym kraju rozwiązano z powodu związków z przestępczością zorganizowaną prawie 300 zarządów miejskich i gminnych; najwięcej w Kampanii – około 100.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl