fot. PAP/EPA

Włochy: Rząd G. Contego otrzymał wotum zaufania w Senacie 

Włoski rząd Giuseppe Contego otrzymał wotum zaufania w Senacie. Na razie zażegnany został kryzys parlamentarny, który był efektem odejścia z rządu ugrupowania Matteo Renziego.

Drugi już rząd Włoch kierowany przez Giuseppe Contego powołany został we wrześniu 2019 roku. Niedawno formację opuściło ugrupowanie byłego premiera Matteo Renziego, a to zachwiało stabilnością koalicji Partii Demokratycznej i Ruchu Pięciu Gwiazd. Stąd szef rządu postanowił zweryfikować poparcie dla niego w parlamencie, prosząc o wotum zaufania.

W poniedziałek udzieliła mu go Izba Deputowanych. Lider centroprawicowej opozycji Matteo Salvini zarzucił politykom koalicyjnym, że „szukają nie poparcia, ale <<wspólników>>, by nie stracić stanowisk”.

Ostatecznie rząd Giuseppe Contego otrzymał wotum zaufania również w Senacie i może pracować dalej. Batalia o poparcie trwała do ostatniej chwili, a sam wynik głosowania nie był pewny. Przeważyły głosy senatorów spoza koalicji, którzy zdecydowali się jednak poprzeć gabinet. Za wotum głosowało 156 senatorów, przeciwko było 140. Wstrzymało się od głosu 16 parlamentarzystów ugrupowania byłego premiera Matteo Renziego, których wyjście z koalicji wywołało kryzys.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl