fot. pixabay.com

Wielkopolskie: zamiast kwiatów czy warzyw w ogrodzie uprawiał konopie; 43-latek zatrzymany

Policjanci z Piły (wielkopolskie) zatrzymali 43-latka. Mężczyzna w swoim ogrodzie – zamiast kwiatów czy warzyw – uprawiał konopie. Policjanci zabezpieczyli 6 sadzonek o wadze ponad 900 gramów. Ponadto mężczyzna w swoim domu miał także ponad 100 gramów marihuany.

„Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informacje, które wskazywały, że na terenie jednej z posesji przy al. Poznańskiej w Pile mogą być hodowane sadzonki konopi” – tłumaczył w środę st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Jak dodał, przybyli na miejsce policjanci potwierdzili swoje wcześniejsze informacje i na terenie posesji zabezpieczyli 6 sadzonek konopi o wadze blisko 900 gramów, które właściciel hodował w swoim ogrodzie.

W sprawie zatrzymano 43-letniego mężczyznę. Policjanci, przeszukując jego dom, ujawnili kolejne narkotyki; była to marihuana w postaci suszu roślinnego o wadze ponad 100 gramów.

„Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna hodował łącznie 8 sadzonek. Dwie z nich zostały wcześniej wykorzystane do wytworzenia suszu roślinnego w postaci marihuany o wadze ponad 100 gramów. 43-letni mieszkaniec Piły usłyszał ostatecznie dwa zarzuty związane z uprawą 6 sztuk konopi innych niż włókniste oraz wytwarzaniem marihuany w postaci suszu roślinnego” – zaznaczył st. sierż. Wojciech Zeszot.

Każde z przestępstw zarzucanych mężczyźnie zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj