fot. pixabay.com

We Włoszech zniesiono ostatni wymóg covidowy – obowiązek izolacji osób chorych

We Włoszech zniesiono w poniedziałek, po ponad trzech latach, ostatni wymóg w ramach walki z COVID-19, czyli obowiązek izolacji osób chorych. Minister zdrowia przyznał, że przepis ten był ostatnio powszechnie nieprzestrzegany. Na mocy dotychczasowego rozporządzenia izolacja ta miała trwać ostatnio pięć dni.

Po posiedzeniu rządu Giorgii Meloni szef resortu zdrowia Orazio Schillaci ogłosił: „Uchylono ostatni realny wymóg covidowy”.

„Sytuacja epidemiologiczna, szczepienia i lekarstwa sprawiają, że norma ta, szeroko nieprzestrzegana, nie jest już konieczna. Ministerstwo zdrowia będzie obserwowało sytuację i jeśli będzie to niezbędne, podejmie wszystkie konieczne kroki – mówił minister.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl