fot. Youtube - Skelia Tv

We Lwowie powstało centrum rehabilitacyjne Dom Świętej Rodziny

16 kwietnia we Lwowie nastąpiło uroczyste otwarcie Domu Świętej Rodziny. To centrum rehabilitacyjne, które będzie służyć starszym, chorym i żołnierzom w miejscowej archidiecezji. Poświęcenia obiektu dokonał ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Centrum powstało z inicjatywy Fundacji Dajmy Nadzieję. Budynek został zakupiony w 2019 r. ze środków kancelarii Senatu RP.

„Całość budynku będzie służyć jako centrum rehabilitacji dla osób starszych i chorych. Dzisiaj, kiedy toczy się wojna, tej rehabilitacji potrzebują szczególnie żołnierze, którzy stracili kończyny” – powiedział proboszcz katedry lwowskiej, ks. prałat Jan Nikiel.

Dom Świętej Rodziny pobłogosławił ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

„To kolejny wkład, aby pokazać ludziom, że dobro zwycięży, że nie powinniśmy podawać się i załamywać psychicznie. Jest wielu ludzi, którzy chcą dobra, którzy chcą pokoju” – zaznaczył duchowny.

Po uroczystym otwarciu ksiądz arcybiskup podarował do Centrum krzyż.

„Niech ten krzyż przypomina o wielkiej łasce cierpienia i niech wszyscy, którzy tutaj będą przychodzić, patrząc na ten krzyż pogłębiają wiarę w zmartwychwstanie i uzdrowienie” – akcentował metropolita lwowski.

rkc.lviv.ua/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl