Warszawa: zainaugurowano działalność Platformy NATO-Ukraina ds. zagrożeń hybrydowych

W Warszawie zainaugurowano praktyczną działalność Platformy NATO-Ukraina ds. przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym. W specjalnej konferencji w ramach Platformy wzięło udział ponad stu ekspertów m.in. z Polski i innych państw NATO.

Utworzenie Platformy jest jednym z głównych elementów Kompleksowego Pakietu Pomocowego dla Ukrainy. Pakiet przyjęto podczas szczytu NATO w Warszawie.

Współpraca obejmować ma m.in. podnoszenie zdolności identyfikowania i oceny zagrożeń hybrydowych oraz wzmacniania odporności państw w obszarach takich, jak gotowość cywilna, ochrona infrastruktury krytycznej i komunikacja strategiczna. Poszczególne projekty pogrupowano w tematyczne klastry realizowane pod kierunkiem jednego lub grupy państw.

NATO zaproponowało Polsce objęcie funkcji lidera w klastrze tematycznym dotyczącym zarządzania kryzysowego. Formalnie działalność Platformy NATO-Ukraina została zainaugurowana w lipcu tego roku podczas sesji wyjazdowej Rady Północnoatlantyckiej w Kijowie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl