Warszawa: uroczysta premiera filmu „Smoleńsk”

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wczoraj premiera filmu fabularnego „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze. Wśród gości byli m.in: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Na premierę filmu przybyli także członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, twórcy filmu oraz ministrowie. „To film, który pokazuje prawdę” – powiedział wychodząc z Sali szef PiS Jarosław Kaczyński.

Magdalena Merta, wdowa po śp. Tomaszu Mercie, który zginął 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, podkreśliła, że film był długo wyczekiwany przez rodziny i społeczeństwo.

– Na pewno należy się cieszyć, że ten film powstał. Należy cieszyć się z jego przesłania. Należy pogratulować reżyserowi, ale też Michałowi Lorencowi – tej wyjątkowej muzyki. Bardzo się cieszę, że to właśnie Michał Lorenc komponował muzykę do tego filmu. To jeden z najpiękniejszych jego elementów. Dla mnie najbardziej wstrząsającą sceną był rozpad samolotu, sam moment katastrofy. Dobrze, że autorzy nie zrezygnowali z dosłowności, z cytatów ostatniego zapisu z kokpitu – oceniła Magdalena Merta.   

Aktorka Katarzyna Łaniewska wyraziła nadzieję, że poznamy prawdę o tragedii smoleńskiej.

– Od sześciu lat modlimy się o to na Mszach smoleńskich. Na modlitwie wiernych proszę, żeby ofiara ich życia nigdy nie została zapomniana i godnie upamiętniona. Mam nadzieję, że jeszcze tej chwili doczekam – podkreśliła Katarzyna Łaniewska.       

Za zdjęcia do filmu – nagrane w Polsce i w USA – odpowiadał Michał Pakulski. Muzykę skomponował Michał Lorenc. Na ekrany kin w całej Polsce produkcja trafi w piątek. Honorowy patronat nad filmem „Smoleńsk” objął prezydent Andrzej Duda.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl