fot. Archiwum 43blp w Braniewie

Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów w Braniewie

Kolejni ochotnicy przekroczyli bramę koszar 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. Przed nimi szesnaście dni podstawowego szkolenia, które zakończy się przysięgą. To jedynie wstęp do dalszego zdobywania wiedzy i doświadczenia podczas trzech lat formacji.

Podstawowe szkolenie rozpoczęło 96 ochotników. Pierwsze dni zajęć to między innymi odebranie umundurowania i wyposażenia, egzamin z wychowania fizycznego i zapoznanie z bronią. Już trzeciego dnia żołnierze mieli zajęcia na strzelnicy, gdzie oddali swój pierwszy strzał.

Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii. „Szesnastka” zakończona zostanie przysięgą, która odbędzie się w Braniewie 21 lipca bieżącego roku.

Wśród 96 ochotników są 23 kobiety i 73 mężczyzn. Są to mieszkańcy powiatów: elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego, giżyckiego, kętrzyńskiego, ełckiego i piskiego. 14 osób ma wykształcenie wyższe, 33 mają wykształcenie średnie, 6 osób – zawodowe, zaś 43 osoby posiadają wykształcenie gimnazjalne (głównie są to obecni uczniowie szkół średnich). Aż 40 żołnierzy to osoby młode w wieku od 18 do 25 lat. W przedziale 26 do 35 lat jest 9 osób, a 7 osób w wieku od 36 do 50 lat.

Wojciech Andrearczyk/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl