fot. PAP/EPA

W. Zełenski dla CNN: D. Trump nie rozumie W. Putina, bo nigdy z nim nie walczył

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, nie rozumie Władimira Putina, bo nigdy z nim nie walczył – oświadczył prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla CNN.

„Myślę, że Donald Trump nie zna Putina. Wiem, że się z nim spotkał, ale nigdy nie walczył z Putinem. Armia amerykańska nigdy nie walczyła z armią Rosji. Nigdy. Ja to lepiej rozumiem” – powiedział Zełenski.

 „Nie sądzę, żeby (Trump) zdawał sobie sprawę, że Putin nigdy się nie zatrzyma” – dodał.

Ukraiński prezydent przyznał, że nie rozumie, dlaczego Trump może stać po stronie Putina.

„To niewiarygodne” – ocenił.

Wyraził też przekonanie, ze jeśli Trump zdecyduje się wspierać Rosję zamiast Ukrainy, to stanie „przeciwko Amerykanom”.

Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA Trump podczas swej kampanii wyborczej obiecuje, iż zmusi Zełenskiego i Putina do „zakończenia wojny w 24 godziny”, grozi wycofaniem USA z NATO, i domaga się, by UE zrefundowała Ameryce koszty amunicji przekazanej Ukrainie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl