Autorstwa LWBogdanka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12067245

W wypadku na kopalni „Bogdanka” zginął 35-letni górnik; dwóch trafiło do szpitala

35-letni górnik zginął dziś w wypadku na terenie kopalni w Bogdance (woj. lubelskie). Pozostałych trzech zostało przetransportowanych na powierzchnię, z czego dwóch trafiło do szpitala – poinformowała mł. asp. Izabela Zięba z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Jak przekazała mł. asp. Izabela Zięba dziś w godzinach porannych policja otrzymała zgłoszenie, że na terenie kopalni w Bogdance doszło do nieszczęśliwego wypadku, podczas którego zostało przysypanych czterech górników.

„Niestety jeden z nich poniósł śmierć. Jest to 35-letni mężczyzna” – poinformowała mł. asp. Izabela Zięba.

Jak dodała, pozostałych trzech górników zostało przetransportowanych już na powierzchnię. Dwóch z nich trafiło do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Aktualnie sprawdzane są okoliczności tego zdarzenia.

„Szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia udzielimy podczas konferencji prasowej o godzinie 16., która odbędzie się przed siedzibą spółki” – poinformował główny specjalista ds. komunikacji korporacyjnej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Marcin Kujawiak.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl