W wielu miejscach Polski odbędzie się dziś Holy Wins

W wielu miejscach Polski odbędzie się dziś Holy Wins. Inicjatywa ta stanowi alternatywę dla pogańskiego, okultystycznego Halloween. W Polsce od wielu lat środowiska katolickie organizują wydarzenia, mające przybliżyć wiernym świętych Kościoła Katolickiego. Tego dnia odbywają się Bale Wszystkich Świętych, Marsze świętych czy Wieczory ze świętymi.

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przejdzie wieczorem procesja z relikwiami świętych. O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz świątyni, podkreśla, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.

– Chcemy przejść wokół naszej świątyni z relikwiami, z Najświętszym Sakramentem, by w ten sposób pokazać, że jesteśmy powołani do świętości. Trzeba mieć zawsze głowę wysoko podniesioną w stronę nieba, choć mocno trzeba stąpać po tej ziemi, bo katolicy są potrzebni, by dawać piękne świadectwo i doświadczenie Boga, którego człowiek doświadcza, aby w ten sposób przybliżyć drugiemu człowiekowi, że Bóg i tylko Bóg ma się liczyć w życiu człowieka – wskazuje o. Andrzej Laskosz CSsR.

Holy Wins z roku na rok zyskuje na popularności. W tym roku inicjatywy może ograniczyć pandemia koronawirusa.

RIRM

drukuj