W wielu miastach Polski odbędą się pikniki wojskowe „Służymy Niepodległej”

W przeddzień narodowego Święta Niepodległości w wielu miastach Polski odbędą się pikniki wojskowe pt. „Służymy Niepodległej”. Między innymi w Warszawie, Toruniu, Lublinie i Gdyni – Polacy będą mieli okazję, by poznać współczesne i historyczne oblicze polskiej armii.

W programie zaplanowano prezentację sprzętu wojskowego, kino frontowe i występy orkiestr wojskowych. O godz. 15.00 uczestnicy pikników odśpiewają pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego – „Marsz Pierwszej Brygady”.

Do uczestnictwa w piknikach wojskowych zachęca wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz.

– Będzie można zapoznać się z techniką wojskową, najnowszym sprzętem, którym dysponuje polska armia, dotknąć tego sprzętu, wsiąść, zobaczyć, jak funkcjonuje. To będzie swoista promocja polskiej armii, polskiego państwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy 10-go, ale i 11-go listopada będą mieli chwilę czasu, żeby wspólnie z wojskiem świętować dzień rocznicy odzyskania niepodległości, aby również wzięli udział w tych piknikach – mówi wiceszef MON.

W każdym z miast piknik „Służymy Niepodległej” zakończy się wojskowym capstrzykiem o godz. 17.00.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl