W środę zachmurzenie umiarkowane

Jak podaje IMGW, Europa północna i częściowo centralna znajdą się pod wpływem rozległego niżu znad północnej Skandynawii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Atlantyku.

Polska będzie na skraju niżu znad północnej Skandynawii, w strefie rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego. Przed frontem z południowego zachodu napływać będzie ciepła i wilgotna masa powietrza, a za frontem z północnego zachodu, chłodniejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, w pasie dzielnic centralnych przed południem liczne rozpogodzenia. Na północy i w górach przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze. Temperatura maksymalna na zachodzie i północy od 21 st. do 25 st., nad samym morzem od 18 st. do 21 st., na pozostałym obszarze cieplej, od 25 st. do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 7 st. do 12 st., na południu kraju od 12 st. do 16 st., a w kotlinach górskich od 10 st. do 14 st. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Karpatach możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st., tylko na północnym wschodzie i nad morzem chłodniej, od 16 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W czwartek pogodnie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl