pixabay.com

W środę rusza projekt „Rodzina Pozytywnie Nakręcona”

Już za dwa dni rusza projekt „Rodzina Pozytywnie Nakręcona”. Do wygrania są laptopy do nauki zdalnej dla dzieci, a także inne nagrody. Wystarczy, by w krótkim filmiku rodziny pokazały, jak wielką wartością jest dla nich właśnie rodzina.

W kwietniu 2016 roku uruchomiono pogram Rodzina 500 plus. W ramach programu ponad 127 mld zł trafiło do polskich rodzin. Kolejny program to „Dobry start”, czyli 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego. Zaś „Mama 4 plus” to pomoc dla tych mam, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, a nie nabyły prawa do minimalnej emerytury.

– Ta polityka prorodzinna to przede wszystkim przełożenie na konkretne efekty i tym konkretnym efektem, kiedy podsumujemy rok 2019, jest m.in. o 39% zmniejszające się ubóstwo w Polsce – to jest 195 rodzin mniej niż było w poprzednim roku. To przede wszystkim zasługa tych programów – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od środy rusza kolejny projekt – „Rodzina Pozytywnie Nakręcona”. Jest on realizowany dzięki grantowi przyznanemu w ramach programu „Po Pierwsze Rodzina!”. Program finansuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

– W tym konkursie będzie można wygrać 450 komputerów i zachęcamy do tego wszystkie rodziny wielodzietne, ale nie tylko. Ten konkurs ma także na celu pokazanie – w dobie, kiedy jest nam wszystkim trudno – że rodzina to jest wielka wartość, że ta wartość nas wszystkich łączy – wyjaśnia Joanna Krupska, przewodnicząca Rady Krajowej Związku Dużych Rodzin 3+.

Do konkursu mogą się włączyć nie tylko rodziny wielodzietne, ale każda rodzina.

– Trzeba przysłać do nas filmik, krótki – od 5 sekund do minuty – nagrany telefonem komórkowym, przedstawiający to, jak sobie radzimy w tej obecnie trudnej sytuacji, jak żyje moja rodzina – wskazuje Joanna Krupska. 

Konkurs będzie trwał do 25 grudnia. Szczegóły można znaleźć na stronie www.3plus.pl.

TV Trwam News

drukuj