fot. Małgorzata Lewicka

W sobotę w Polsce przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, opady przelotnego deszczu występować będą jedynie miejscami

Jak informuje IMGW, opady deszczu, które od początku tygodnia utrzymywały się nad południową i południowo-wschodnią Polską, przeważnie zanikły. Silniejsze opady deszczu, w tym też burze, dzisiaj występować będą jedynie miejscami nad woj. podkarpackim – zwłaszcza w jego północno-wschodniej i wschodniej części, a także na wschodzie i południowym wschodzie woj. lubelskiego.

W sobotę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami będzie wzrastać do dużego, ale opady przelotnego deszczu występować będą jedynie miejscami. Największa szansa na nie wystąpi na południowym zachodzie oraz w centrum Polski. Dodatkowo na obszarze od Dolnego Śląska i południowej Wielkopolski po Kielecczyznę możliwe będą lokalne burze, ale nie przewidujemy, by im towarzyszyły silne zjawiska. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu możliwe będą głównie na krańcach południowo-wschodnich.

Temperatura maksymalna powietrza wyniesie przeważnie od 18°C do 22 st., nieco chłodniej będzie na Pomorzu, wybrzeżu i w obszarach podgórskich, od 14 st. do 17 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z zachodu i północnego zachodu.

W niedzielę na północy oraz na południowym wschodzie przeważać będzie zachmurzenie duże, miejscami występować będą przelotne opady deszczu. Na krańcach południowo-wschodnich prognozujemy także burze. Na pozostałym obszarze będzie przeważało zachmurzenie umiarkowane, a przelotne opady deszczu, o ile wystąpią, będą miały bardzo lokalny zasięg.

Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st., 16 st. na północy kraju do 23 st. na Dolnym Śląsku, na wybrzeżu: od 13 st. do 16 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni.

Przyszły tydzień na chwilę obecną zapowiada się na umiarkowanie ciepły, ale też z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Zachęcamy do śledzenia aktualizacji naszych prognoz.

PAP/RIRM

drukuj