fot. flickr

W sobotę deszczowo i pochmurnie tylko na zachodzie Polski

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z głównymi ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi oraz nad zachodnią Rosją, z którymi związane będą fronty atmosferyczne. Południowo-wschodnia i częściowo południowa Europa znajdzie się pod wpływem klina Wyżu Azorskiego.

Nad Polskę od północnego zachodu nasunie się zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Wysp Brytyjskich. Będziemy znajdować się w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego i postępujące opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st. C na Pomorzu do 9 st. C na południu. W obszarach podgórskich od 0 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, wysoko w górach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu. W górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1 st. C do 5 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -1 st. C do 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, w Karpatach do 90 km/h oraz w Sudetach do 110 km/h i słabnące do 80 km/h.

PAP

drukuj