fot. PAP

W rządzie dzieje się coraz gorzej

Wyraźnie widać, że w rządzie dzieje się coraz gorzej; serial i hamletyzowanie ministra Jarosława Gowina trwało od dłuższego czasu. W ten sposób do wczorajszej decyzji o odwołaniu ministra Jarosława Gowina odniosła się wiceprezes PiS.

Poseł Beata Szydło podkreśla, że dymisja Gowina z była na rękę premierowi Donaldowi Tuskowi w momencie, kiedy pojawiają się gorsze dane gospodarcze.  Polityk dodaje, że jest to jedynie próba robienia porządków, ale najprawdopodobniej nie uspokoi i tak już napiętej sytuacji w PO.

– Decyzja o powołaniu na stanowisko ministra Marka Biernackiego jest próba ratowania wewnętrznej sytuacji w PO i dania konserwatystom tej partii sygnału, że się z nimi liczą. Obawiam się jednak, że nacisk z lewej strony Platformy będzie powodował, że Marek Biernacki – którego poglądy są znane – będzie postawiony w takiej sytuacji, jak minister Gowin – powiedziała Beata Szydło.  

Dziś Donald Tusk, jak zapowiadał wczoraj, ma przedstawić uzasadnienie do informacji o tym, że podatek VAT do 2016 roku pozostanie na tym samym poziomie.

– Oznacza to, że sytuacja finansów publicznych jest dramatyczna. Donald Tusk próbuje ją ratować pozostawiając wysokie podatki. Oczywiście dzieje się to koszem Polaków. Przypomnę, że w 2014 roku – zgodnie z ustawą – podatek miał wrócić do stawki 22%. Dwa lata temu ustawa została jednak zmieniona. Są to złe informacje, a serial chaosu będzie trwał nadal, dlatego że Donald Tusk stracił panowanie nad tym co dzieje się w rządzie i Polsce – dodała pos. Beata Szydło.

 

RIRM 

drukuj