fot. pixabay.com

W Polsce w sobotę został zniesiony stan zagrożenia epidemicznego w związku z COVID-19

Od dziś zostaje zniesiony stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Nie ma już więc obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach. 

Resort zdrowia wskazuje, że bieżąca sytuacja związana z COVID-19 nie uzasadnia kontynuacji tego stanu.

Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego oznacza m.in. konieczność przeprowadzenia niektórych zaległych badań lekarskich.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, zwraca uwagę, że w przypadku badań okresowych jest jeszcze czas na ich uzupełnienie.

– Jest okres przejściowy 180 dni, więc myślę, że jest to taki moment, który wystarczy na to, żeby te badania okresowe zostały przeprowadzone. Uprzedzaliśmy o tym dwa miesiące wcześniej, kiedy powiedzieliśmy, że 1 lipca będzie zniesienie (stanu zagrożenia epidemicznego – red.). Myślę, że półroczny okres jest wystarczający, aby te badania okresowe przeprowadzić, szczególnie, że to jest ważne dla osób, które te badania wykonują – mówi Waldemar Kraska.

Stan zagrożenia epidemicznego został w Polsce wprowadzony 16 maja ubiegłego roku na mocy rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Wcześniej od marca 2020 roku w kraju obowiązywał stan epidemii.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl