fot. PAP/Radek Pietruszka

W Polsce nie ma nowych przypadków zarażenia koronawirusem

W Polsce nie ma nowych przypadków zarażenia koronawirusem – poinformował szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk.

Pierwszy pacjent zarażony koronawirusem przebywa w Zielonej Górze.

– Nie ma żadnego innego pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Mamy jednego zdiagnozowanego pacjenta– mówił na antenie RMF FM szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Kwarantannie poddano cztery inne osoby.

– To są dwie osoby z rodziny tego pana, który jest zarażony, plus dwie osoby, które same zgłosiły się do inspekcji sanitarnej, informując, że miały kontakt z tym mężczyzną po jego powrocie do kraju – dodał.

Na terenie całego kraju wciąż są diagnozowani pacjenci, którzy podejrzewają u siebie zarażenie wirusem. Rząd deklaruje, że Polska jest dobrze przygotowana. Także finansowo. Uruchomione zostało 100 mln zł z rezerwy budżetowej. Dodatkowe środki, ponad miliard, pochodzą z rezerwy kryzysowej. Nowe możliwości daje też specustawa, która już przeszła przez Sejm.

– Można przesunąć dowolną sumę ze środków w budżecie na walkę z koronawirusem – podkreślił.

W piątek specustawą w sprawie walki z koronawirusem zajmie się Senat.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl