fot. Tomasz Strąg

W Polsce chłodniej, ale bez deszczu z wyjątkiem Tatr

Jak informuje IMGW, nad Europą w dalszym ciągu dominować będą niże. Wpływ wyżu zaznaczy się w rejonie Wysp Brytyjskich, częściowo w Skandynawii i w centrum kontynentu.

Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znad południowej Skandynawii przemieści się w rejon Zatoki Gdańskiej. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach północno-wschodnich oraz w Tatrach okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 17 st. na Suwalszczyźnie, Mazurach i Pogórzu Karpackim, 20 st. w centrum, do 22 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków wschodnich i północnych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe, na Pogórzu Karpackim i na Pomorzu także umiarkowane. Temperatura minimalna od 3 st., 5 st. na północnym wschodzie, 8 st. w centrum, do 10 st. na zachodzie, cieplej na wybrzeżu: od 10 st. do 13 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Podkarpaciu okresami duże i miejscami tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na Suwalszczyźnie, Podkarpaciu i nad morzem, około 22 st. w centrum kraju, do 25 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj