fot. Monika Bilska

W niedzielę zachmurzenie w Polsce na ogół duże, gdzieniegdzie na południu kraju możliwe większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowa i wschodnia jest w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii. Pozostała część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia rozciągającym się od Azorów po Morze Czarne.

Polska znajduje się na skraju wspomnianego niżu, z zachodu na wschód będzie przemieszczał się front chłodny. Początkowo będziemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim. Za frontem napłynie chłodniejsza masa polarna morska.

W niedzielę zachmurzenie na ogół duże, gdzieniegdzie na południu kraju możliwe większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu, na Podhalu okresami opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. – 5 st. na wschodzie kraju do 8 – 9 st. na zachodzie i południowym zachodzie oraz nad morzem. Wiatr południowo zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach na przeważającym obszarze kraju do 60 km/h, jedynie na południowym zachodzie do 65 km/h. Nad morzem wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h. W górach wiatr w porywach do 110 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj