W niedzielę zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa południowo zachodnia, częściowo zachodnia oraz północno-wschodnia są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże.

Polska znajduje się w obszarze wyżu, którego centrum przemieści się nad Łotwę. Od zachodu nasuwa się zatoka związana z niżem z ośrodkiem nad Morzem Północnym, oraz związany z nią front ciepły. Z zachodu napływa cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Wieczorem zanik opadów i rozpogodzenia. Temp. maks. 13-15 st. na północy Polski i w rejonach podgórskich do 18 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach na 60 km/h, wieczorem słabnący, północno-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu.

Temp. min. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl