fot. pixabay.com

W niedzielę na północy opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i południowa znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż z centrum nad Wielką Brytanią.

Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, ale do krańców północnych, przybliża się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Finlandii. Z północy napływa powietrze pochodzenia arktycznego.

W niedzielę na północy zachmurzenie duże i tu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na północnym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko w górach małe. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 15 cm gdzieniegdzie na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie, około 3 st. na przeważającym obszarze, do 6 st. w Małopolsce i na Śląsku Opolskim. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny i silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na północy kraju i w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj