fot. Monika Bilska

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna oraz zachodnia są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Rumunią.

Północna i centralna część Polski jest będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżu z centrum nad północną Finlandią oraz północno-zachodnią Rosją, w strefie frontu chłodnego. Na południu kraju pogodę kształtować będzie klin wyżu z centrum nad Turcją oraz Rumunią. Napływać będzie masa powietrza polarnego morskiego. Przewiduje się niewielkie wahania ciśnienia.

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na południu małe i umiarkowane. Na północy miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, w Bieszczadach możliwy deszcz ze śniegiem lub śnieg. Nad ranem miejscami utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 2 st.C do 5 st.C, jedynie w rejonie podgórskim Karpat miejscami około 0 st.C. Wiatr słaby, na północy kraju także umiarkowany, w rejonie podgórskim Karpat lokalnie umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

PAP

drukuj