PAP/Krzysztof Świderski

W Męcince otworzono posterunek policji. E. Witek: Rządowi PiS zależy, by służby mundurowe pracowały w godnych warunkach

Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, powiedziała, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości zależy na tym, aby służby mundurowe zapewniające Polsce bezpieczeństwo pracowały w godnych warunkach.

Marszałek niższej izby parlamentu wzięła udział w uroczystości otwarcia posterunku policji w Męcince, w województwie dolnośląskim.

 

Elżbieta Witek zaznaczyła, że żołnierze i funkcjonariusze w czasie pełnienia służby często ryzykują życiem i zdrowiem. Dlatego – jak dodała – szacunek, jakim należy darzyć polski mundur, jest naszą największą powinnością.

– Mamy tak widoczne zagrożenie bezpieczeństwa, tak namacalne jak nigdy wcześniej od zakończenia II wojny światowej, dlatego szacunek, jakim należy darzyć polski mundur, polskich żołnierzy i funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, jest naszą największą powinnością. Chcę, żebyście wiedzieli, że bez względu na to, gdzie tę służbę pełnicie – czy na granicy, czy w stolicy, czy w takim małym posterunku jak ten, w Męcince – macie wokół siebie ludzi, którzy doceniają waszą ciężką, niebezpieczną służbę – podkreślała Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu dodała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości sukcesywnie przywraca posterunki policji, które były likwidowane przez poprzedników.

Budowę posterunku policji w Męcince sfinansowano m.in. ze środków budżetu państwa w ramach Programu Modernizacji Policji. Koszt inwestycji wyniósł ponad 4 miliony złotych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl