fot. Tomasz Strąg

W kraju pochmurno z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu znajdować się będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Europą centralną, jedynie na północnym wschodzie i krańcach zachodnich Europy pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu, jedynie na krańcach południowych kraju zaznaczać się będzie wpływ rozmywającego się frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym zachodzie oraz na południowym wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na wschodzie do 12 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący na kierunki południowe.

W nocy z piątku na sobotę na północy Polski zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 0 st. na południowym wschodzie do 5 st., 7 st. na zachodzie i północnym zachodzie oraz do 8 st. lokalnie na wybrzeżu. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W sobotę na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie miejscami opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, a w strefie mgieł zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do 13 st., 15 st. na zachodzie, południowym zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, południowy. W sobotę zachmurzenie duże. Po południu możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP

drukuj