fot. PAP/Tomasz Gzell

W. Kosiniak-Kamysz: Po wygranych wyborach nie podniesiemy wieku emerytalnego

Po wygranych wyborach parlamentarnych nie podniesiemy wieku emerytalnego, ta zmiana została zakwestionowana przez Polaków i my wyciągnęliśmy z tego wnioski – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz w radiu RMF FM był pytany o to, czy po wygranych wyborach PSL zagłosuje za podniesieniem wieku emerytalnego.

– Nie podniesiemy wieku emerytalnego. Ta zmiana została zakwestionowana przez Polaków. My przegraliśmy wybory również w jakiejś części przez tę decyzję i wyciągnęliśmy z tego wnioski. Polacy zadecydowali inaczej w 2015 roku – powiedział lider PSL.

Zapewnił, że nie ma powrotu do tego, co było przed 2015 rokiem.

– Ma być lepsza, nowa Polska, a nie powrót do tego co było, bo to zostało zakwestionowane – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– My dostaliśmy żółtą kartkę; to rozwiązanie zostało zakwestionowane i nie będzie już takiego projektu w kolejnym Sejmie – powiedział lider PSL.

Dodał, że jeżeli ktoś by zgłosił taki projekt, to PSL „na pewno” go nie poprze.

1 października 2017 roku w życie weszły przepisy, które przywróciły wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Był to powrót do stanu sprzed reformy z 2012 r., która wprowadziła stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego do 67 lat bez względu na płeć.

PAP/RIRM

drukuj