fot. Adrianna Ferek, Julita Bednarska

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

Warsztaty medialne pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” dotarły do Kalwarii Zebrzydowskiej. Młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca m.in. w telewizji.

Strona produkcyjna w mediach pozostaje dla wielu tajemnicą. Przygotowanie programu, realizacja czy montaż nie są wszystkim znane. Na dodatek temat ten budzi zainteresowanie wśród młodzieży.

– Zawsze interesowałam się edytowaniem oraz montowaniem filmów, więc na pewno ciekawi mnie ten cały backstage – mówi uczestniczka warsztatów.

I właśnie dlatego pracownicy TV Trwam i Radia Maryja oraz studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej próbują zaspokoić tę ciekawość młodych ludzi. Warsztaty medialne pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” dotarły do Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że na tej niwie zarysowała się możliwość prezentacji o świętym miejscu, o Janie Pawle II i przede wszystkim edukacja dziennikarska – mówi burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Uczestnicy mogli sprawdzić, jaki sprzęt wykorzystywany jest w mediach i jak ważną rolę odgrywa w telewizji światło i dźwięk.

– Bardzo podobał mi się greenscreen oraz wybieranie różnych osób do różnych ćwiczeń – wskazuje uczestniczka warsztatów.

Dodatkowo młodzież zapoznała się z wyposażeniem wozu transmisyjnego.

– Już mnie nauczyły bardzo dużo, bo dotychczas nie wiedziałam tych rzeczy i wydawało się to dla mnie takie magiczne w telewizji, a teraz wszystko się stało jasne – zaznacza inna z uczestniczek warsztatów. 

TV Trwam News

drukuj