W czwartek w Warszawie odbędzie się II Zjazd Formacji Niepodległościowej

W stolicy odbędzie się jutro II Zjazd Formacji Niepodległościowej – Polskich Patriotów, którzy po raz drugi w ostatnim stuleciu wywalczyli Niepodległość.

Wydarzenie odbędzie w dniu 81. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Jego organizatorem jest m.in. Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Szef Urzędu Jan Józef Kasprzyk zachęca do udziału w uroczystościach odbywających się w ramach Zjazdu. Zwraca uwagę, że będzie to okazja do spotkania ludzi, którzy już w latach ’70 i ‘80 upominali się o prawdę historyczną.

– Oddamy hołd poległym, pomordowanym, ale także będzie to okazja do spotkania ludzi, którzy związani byli z formacją niepodległościową w okresie zniewolenia komunistycznego, która starała się wówczas już odkłamywać polską historię, mówić prawdę o 17 września, o agresji sowieckiej, o sojuszu Hitlera ze Stalinem, który przyczynił się do wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy Państwa do udziału w tych uroczystościach. Niech one będą manifestacją naszej pamięci wobec tych, którzy zginęli 81 lat temu broniąc Rzeczpospolitej, wobec tych, którzy na nieludzkiej ziemi oddali życie i wobec tych, którzy walczyli o prawdę historyczną w latach komunistycznego zniewolenia – mówi Jan Józef Kasprzyk.    

II Zjazd Formacji Niepodległościowej – Polskich Patriotów rozpocznie się o godz. 10.30 Mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

W planie jest też m.in. odsłonięcie przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie tablicy poświęconej Wojciechowi Ziembińskiemu – jednemu z czołowych działaczy opozycji antykomunistycznej i członkowi Formacji Niepodległościowej.

RIRM

drukuj