fot. flickr

W całej Polsce słonecznie i ciepło

Jak podaje IMGW, północno-zachodnia połowa Europy będzie w zasięgu rozległego niżu z głównym ośrodkiem przemieszczającym się znad Skandynawii nad północno-zachodnią Rosję. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego.

Przez Europę z zachodu na wschód będzie się przesuwał związany ze wspomnianym niżem układ frontów atmosferycznych, którego wpływ zaznaczy się nad północnymi województwami Polski. Pozostała część kraju będzie na skraju wyżu. Z południowego zachodu będzie do nas napływało ciepłe powietrze polarne morskie, tylko na krańcach północnych utrzyma się chłodniejsze powietrze.

W niedzielę na północy Polski zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, po południu z rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza początkowo. Na pozostałym terenie zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo w pasie centralnym miejscami duże. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie i 16-17 st. nad morzem do około 22 st. w centrum i 25 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na terenach podgórskich miejscami dość silny i porywisty, na Podkarpaciu i wysoko w górach w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni.

PAP

drukuj