fot. PAP/EPA

W. Brytania: aresztowano mężczyznę podejrzanego o podpalenie domu premiera

Aresztowano 21-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie domu należącego do premiera Wielkiej Brytanii, Keira Starmera, „z zamiarem stworzenia zagrożenia dla życia innej osoby” – poinformowała dziś londyńska policja.

Pożar, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w dzielnicy Camden na północy Londynu, uszkodził drzwi wartej 2 mln funtów posesji.

Wydział antyterrorystyczny londyńskiej policji prowadzi też śledztwo w sprawie „dwóch incydentów” dotyczących płonącego samochodu i innej własności – podano w komunikacie. Śledczy sprawdzają, czy pożar samochodu w tej okolicy 8 maja oraz podpalenie wejścia do pobliskiego domu 11 maja mają związek z podpaleniem posesji premiera.

Keir Starmer mieszkał w tym domu, zanim przeprowadził się w lipcu zeszłego roku na Downing Street 10.

PAP

drukuj