fot. PAP/EPA

W Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE ws. Bliskiego Wschodu

W Brukseli odbędzie się dziś nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej w sprawie Bliskiego Wschodu. Polskę na rozmowach reprezentować będzie szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Szef polskiej dyplomacji mówił w mediach, że państwom unijnym zależy na znalezieniu pewnej formuły i stworzeniu nowego porozumienia.

A nasz kraj – jak wskazywał – dąży do tego, by nie doszło do rozdźwięku pomiędzy USA a Unią Europejską, jeśli chodzi o konflikt na Bliskim Wschodzie.

Najważniejsze jest, by sytuacja się ustabilizowała. Na tym zależy Polsce – mówił na briefingu prasowym poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski.

– Tutaj ze strony polskiej najważniejsza jest deeskalacja konfliktu i zapewnienie spokoju na Bliskim Wschodzie, co oczywiście wiąże się z tym, że niezbędne jest również zagwarantowanie bezpieczeństwa naszym żołnierzom przebywającym na co dzień w Iraku – powiedział Jarosław Krajewski.

Wczoraj Gwardia Rewolucyjna Iranu ostrzegła, że ,,wkrótce w potężniejszy sposób zemści się” na USA za zabicie gen. Kasema Sulejmaniego.

Wcześniej natomiast z ust prezydenta USA i ambasadora Iranu przy ONZ podały wypowiedzi wskazujące na to, że nie będzie dalszej eskalacji konfliktu po ostatnich atakach na bazy USA.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl