fot. pixabay.com

W Bielsku-Białej przyszły na świat trojaczki

Arina, Margerita i Makar przebywają na oddziale patologii noworodka w bielskim Szpitalu Wojewódzkim. Jego kierownik dr Danuta Zimmer określiła stan dzieci jako dobry. Dobrze czuje się też ich mama Olena. Wkrótce opuści szpital.

„Pamiętam, że podczas pierwszego badania USG lekarz powiedział, że będą bliźniaki. Na drugim badaniu poinformował nas, że noszę pod sercem trójkę dzieci. Bardzo się z mężem ucieszyliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi” –  powiedziała mama dzieci, która kilka lat temu przyjechała do Polski z Ukrainy.

Zastępca ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego dr Bogdan Zasada powiedział, że dzieci urodziły się w 33. tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie.

„Zabieg odbył się bez komplikacji” – wyjaśnił.

Pierwsza na świat przyszła Margerita z wagą 2225 g. Drugi był Makar ważący 2130 g. Ostatnia urodziła się Arina – 1950 g.

„W skali Apgar każde z trojaczków ocenione zostało na 10 punktów. Przez pierwsze kilkanaście godzin po urodzeniu noworodki wymagały wsparcia oddechowego. Maluchy przebywają w inkubatorach i już oddychają samodzielnie” – wyjaśniła Danuta Zimmer.

Jak dodała, na razie dzieci wymagają żywienia pozajelitowego, ale podejmowane są już próby podawania im pokarmu doustnie. Najbliższy czas trojaczki spędzą na oddziale patologii noworodka.

Rzecznik szpitala Anna Szafrańska powiedziała, że to trzecie trojaczki urodzone w placówce od momentu jej powstania w 2001 r. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl