PAP/EPA

Viktor Orban uczestniczył w porannej Mszy św. w Warszawie

Premier Węgier Viktor Orban we wtorek rano wziął udział w porannej Mszy świętej w kościele warszawskich karmelitów. W poniedziałek Orban rozmawiał w stolicy z premierem Mateuszem Morawieckim.

W poniedziałek wieczorem w Warszawie odbyło się spotkanie robocze premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem ws. m.in. omówienie dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE.

Viktor Orban – jak sam poinformował na swoim profilu na Facebooku – wziął we wtorek rano udział w Mszy św. w kościele karmelitów.

„Adwent. Msza roratna u Karmelitów w Warszawie” – napisał Viktor Orban we wypisie, do którego załączył zdjęcia z warszawskiego kościoła.


Poniedziałkowa rozmowa Morawieckiego i Orbana była kolejnym w ostatnich dniach spotkaniem obu premierów. W czwartek w Budapeszcie szefowie rządów Polski i Węgier podpisali deklarację dotyczącą uzgodnienia stanowiska krytycznego wobec powiązania wypłat z budżetu z „arbitralnymi i nieobiektywnymi kryteriami naruszeń praworządności”.

PAP

drukuj