fot. materiały prasowe

VII edycja Golgoty Młodych

Dziś w Serpelicach rozpoczyna się VII Ogólnopolskie Spotkanie Golgota Młodych. Tegoroczna edycja przebiegnie pod hasłem: Stan wojny.

Golgota Młodych zawsze przyciąga setki młodych ludzi tworzących jedną wspólnotę. To miejsce gdzie każdy może przeżyć prawdziwe rekolekcje. Ponadto może spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Pomocą w tym będzie przede wszystkim modlitwa, ale także liczne konferencje.

Jak zaznacza brat Łukasz Pyśk, główny organizator spotkania – tegoroczna Golgota Młodych będzie czasem podejmowania ważnych życiowych decyzji, zmierzenia się z rzeczywistością codziennego życia oraz rozeznawaniem własnej drogi.

– Stan wojny to główny temat, którym będziemy się zajmować. Chodzi o drogę rozeznawania; jak rozpoznać co Bóg do nas mówi; jak podejmować decyzje; jak z tymi decyzjami się godzić oraz jak patrzeć na nie i na swoje życie. Żeby to dobrze rozpoznać trzeba najpierw rozeznać kim się tak naprawdę jest przed Bogiem. Z tego powodu podczas tegorocznej Golgoty Młodych będziemy zastanawiać się nad sercem mężczyzny i sercem kobiety. Właśnie w tych sercach rozgrywa się ten przysłowiowy stan wojny i w tych sercach rozgrywają się różnego rodzaju konflikty, dlatego chcemy to poznać. Następnie przez kolejne konferencje, a przede wszystkim nabożeństwa będziemy prowadzić młodych ludzi do tego, aby swoje życie zawierzyli i oddali Panu Bogu – mówił br. Łukasz Pyśk.

Jak zaznacza organizator – Golgota Młodych to nie tylko konferencje, ale przede wszystkim spotkanie z Bogiem. Dodaje jednocześnie, że to czas spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy swoim świadectwem będą pomagać młodym ludziom zrozumieć siebie.

– Golgota Młodych to przede wszystkim rekolekcje. Będą małżeństwa które powiedzą o poszczególnych punktach. Z trzech stron będziemy przyglądać się sercu kobiety. Robert Kościuszko, który jest autorem książki „Wojownik trzech światów” będzie mówił o sercu mężczyzny. Natomiast terapeuta Marcin Kapuściński powie o lękach w podejmowaniu decyzji – dodaje br. Łukasz Pyśk.

Spotkanie w Serpelicach nad Bugiem potrwa do niedzieli, wszystko będzie przebiegało pod czujnym okiem Braci Mniejszych Kapucynów.

 

RIRM

drukuj