Informacje organizacyjne dotyczące XVII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasna Górę

XVI Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja (34)1. Pielgrzymowanie rozpoczynamy w archikatedrze Częstochowskiej pw. Świętej Rodziny – przy ul. Krakowskiej 15. Już od 14.00 w katedrze będzie się odbywać modlitwa i śpiewy. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie wyjście na plac przed katedrą i ok. 15.45 wymarsz pielgrzymki na Jasną Górę.

2. Punkt zapisów grup pielgrzymkowych oraz delegacji na procesje z darami w godzinach od 14.00-15.30 będzie znajdował się przy katedrze natomiast od 16.00 będzie znajdował się na Błoniach Jasnogórskich w namiocie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

3. Mamy usilną prośbę, aby zabrać ze sobą również jakieś kanapki, drożdżówki, coś do picia, ciepłe, dodatkowe ubranie, przydadzą się również koce, a także na wszelki wypadek parasol, choć prognozy pogody są bardzo optymistyczne

4. Podczas pielgrzymki odbędzie się akcja – „kanapka dla nieznajomego”, – dlatego prosimy o przygotowanie dodatkowej, smacznej kanapki, którą każdy wręczy w oznaczonym przez organizatorów momencie podczas umiejscowienia się na Błoniach Jasnogórskich.

5. Na pielgrzymkę obowiązkowo zabieramy ze sobą różaniec, a także dobry humor, wielką życzliwość dla drugiego i niespożytą energię do tańca, śpiewów i wręcz wykrzyczenia hasła: „Błogosławieni czystego serca”

6. Planowe zakończenie ok. godz. 23.00

Mapa przejścia z katedry częstochowskiej na Jasną Górę

mapa

drukuj