fot. pixabay.com

USA: w mijającym roku samobójstwo popełniło 519 żołnierzy  

W Ameryce w mijającym roku popełniło samobójstwo 519 żołnierzy. Ich liczba spadła w zestawieniu z 2020 rokiem, ale od dekady liczba żołnierzy, którzy odbierają sobie życie wykazuje tendencję wzrostową – poinformował w poniedziałek dziennik „USA Today” na podstawie raportu Pentagonu.

Wskaźnik samobójstw w 2021 roku wyniósł 24,3 na 100 tys. żołnierzy. Był niższy niż w 2020 roku, kiedy sięgał 29 na tysiąc – podał w poniedziałek dziennik „USA Today”.

Według ostatniego, październikowego raportu Pentagonu, odsetek samobójstw wśród żołnierzy służby czynnej w minionym roku spadł o 15 proc. w porównaniu do rekordowego poziomu odnotowanego w 2020 roku. Resort obrony ostrzegł jednak, że w ciągu ostatniej dekady, poczynając od roku 2011, liczba żołnierzy, którzy odbierają sobie życie wykazuje tendencję wzrostową.

„Od 2020 do 2021 roku nastąpił spadek wskaźnika samobójstw we wszystkich rodzajach sił zbrojnych z wyjątkiem amerykańskiej armii. Pozostał tam na tym samym poziomie – około 36 zgonów na 100 tys. żołnierzy” – wykazał raport.

Z dokumentu wynika, że w siłach powietrznych wskaźnik samobójstw obniżył się z prawie 25 do 15 zgonów na 100 tys. W korpusie piechoty morskiej spadł z prawie 35 do ok. 24 samobójstw na 100 tys. żołnierzy do około 24 zgonów na 100 000 żołnierzy, a w marynarce wojennej z 19 do około 17.

„W marcu sekretarz obrony Lloyd Austin nakazał utworzenie niezależnego panelu do przeglądu samobójstw w wojsku, skupiając się na dziewięciu bazach. Wnioski i zalecenia panelu mają być przedstawione Kongresowi do 18 lutego. Trzy z baz objętych przeglądem znajdują się na Alasce” – podał dziennik „USA Today”.

Na Alasce wśród ogółu ludności zarejestrowano w 2019 roku najwyższy wskaźnik samobójstw w kraju. „USA Today” uznała za alarmujące, że mimo wzmożonych wysiłków dla poprawy zdrowia psychicznego w armii, wysłania ponad 40 doradców i kapelanów, w październiku popełniło w tym stanie samobójstwo czterech żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl