USA: katastrofalne ulewy i powodzie w Teksasie

Długotrwałe i niezwykle intensywne opady w stanie Teksas spowodowały lokalne powodzie i zdezorganizowało ruch na drogach oraz komunikację lotniczą. Władze podały, że zanotowano co najmniej 1 ofiarę śmiertelną, a 2 osoby uznawane są za zaginione.

Ulewne deszcze i powodzie koncentrują się w środkowej części stanu, w rejonach miast San Antonio i stolicy Teksasu – Austin.

W niektórych rejonach na południe od Austin spadło w ciągu kilku godzin 33 cm deszczu. Poziom wód w rzekach i strumieniach przekroczył stany alarmowe. Sytuację pogarszają lokalne tornada.

W mieście Floresville odległym o 48 km na południowy wschód od San Antonio, nawałnica poważnie uszkodziła budynek miejscowej szkoły średniej. Wiatr był tak silny, że rzucił ciągnik siodłowy na dach hotelu Holiday Inn.

W miejscowości Seguin, na wschód od San Antonio, 5 domów zostało całkowicie zniszczonych a 20 uszkodzonych.

Wichury i ulewy spowodowały kilkugodzinną przerwę w pracy głównego lotniska w Austin. Pasy startowe pokryła 15 centymetrowa warstwa wody.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl