Uroczystości pogrzebowe ks. kard. Franciszka Macharskiego

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ks. kard. Franciszka Macharskiego. Ciało kapłana zostało przewiezione z kościoła ss. Albertynek do kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w piątek o godz. 11.00 w katedrze na Wawelu.

Dziś o godz. 10.00 w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich sprawowana będzie Msza św. dla pracowników kurii. Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

O godz. 18.00 trumna z ciałem byłego metropolity krakowskiego zostanie przeniesiona do bazyliki oo. Franciszkanów, gdzie będą odprawione nieszpory.

Ks. Prałat Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, mówi, że postać ks. Kardynała jest związana z tajemnicą Bożego Miłosierdzia.

– Był czcicielem Bożego Miłosierdzia od czasów okupacji, wojny, podobnie jak Karol Wojtyła, a później, kiedy został biskupem, w jego herbie pojawiły się słowa ,,Jezu ufam Tobie”. To był program jego pasterskiej posługi wobec Kościoła krakowskiego, ale także wobec Kościoła powszechnego. Dlatego też po beatyfikacji i kanonizacji siostry Faustyny cały czas ten kult Bożego Miłosierdzia wzrastał, dojrzewał i dlatego też, jak pamiętamy, była konieczność zbudowania potężnej świątyni Bożego Miłosierdzia. On nie tylko głosił to Miłosierdzie. On to Miłosierdzie nieustannie czynił – podkreśla ks. Franciszek Ślusarczyk.

Ks. kard. Franciszek Macharski zmarł wczoraj w szpitalu w wieku 89 lat.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl