Uroczystości Kalwaryjskie w Praszce

W Kalwarii Praszkowskiej odbędzie się uroczystość Odpustu Kalwaryjskiego połączona z nadaniem tytułu „Kalwaryjska Matka Zawierzenia” cudownemu wizerunkowi Matki Bożej Kalwaryjskiej. Uroczystość będzie dziękczynieniem za kanonizację świętego Jana Pawła II.

Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 w Kościele Sanktuaryjnym, gdzie zostanie nadany tytuł „Kalwaryjska Matka Zawierzenia” cudownemu wizerunkowi Matki Bożej Kalwaryjskiej przez J.E. Ks. Abp. Dr. Wacława Depo, Metropolitę Częstochowskiego.
Następnie wierni udadzą się w procesji z Domku Zaśnięcia Matki Bożej na szczyt Kalwarii z figurą Matki Bożej Zaśniętej po czym odbędzie się uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo.

Po mszy Świętej uczestnicy odpustu będą mieli okazję wysłuchać koncertu orkiestry dętej przy Murze Świątyni Jerozolimskiej oraz Koncertu ewangelizacyjnego Zespołu Muzycznego „Effekt”.

O Godzinie 15:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym p.w. Świętej Rodziny wierni modlić się będą Koronką do Miłosierdzia Bożego zawierzając  Sanktuarium, Parafię i pielgrzymów Bożemu Miłosierdziu.

Program uroczystości zawiera również m.in. kiermasz kalwaryjski gdzie będzie można skorzystać z degustacji chleba i ciasta wypieczonego przez miejscowych parafian, możliwość nabycia dewocjonaliów oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.

Na uroczystość odpustu kalwaryjskiego zapraszają Duszpasterze, Rada Duszpasterska, Kalwaryjskie Bractwo Męki Pańskiej, Żywy Różaniec i inne Grupy Apostolskie Parafii Świętej Rodziny na Kalwarii w Praszce.

EP/RIRM/http://www.kalwaria-praszka.pl/

 

 

 

 

drukuj