fot. pixabay.com

Ukraińskie media: ambasador Izraela wezwany do MSZ, powodem m.in. stanowisko wobec Grupy Wagnera

Ambasador Izraela w Kijowie Michael Brodsky został wezwany do MSZ Ukrainy, które wyraziło niezadowolenie m.in. z powodu niechęci strony izraelskiej do uznania rosyjskiej najemniczej Grupy Wagnera za organizację terrorystyczną – podał w poniedziałek portal ZN.UA.

Źródło portalu powiedziało, że tematem rozmowy ambasadora w MSZ były obietnice złożone w lutym, gdy Kijów odwiedził szef dyplomacji izraelskiej, Eli Cohen.

Ukraina jest niezadowolona z braku postępów w sprawie zapowiedzianych przez Izrael gwarancji kredytowych w wysokości do 200 mln USD – podał portal.

„Wyrażono również niezadowolenie z faktu, że strona izraelska nie jest gotowa uznać Grupy Wagnera za organizację terrorystyczną, choć sama wzywa Ukrainę do uznania za taką (irański) Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej” – relacjonuje ZN.UA.

Ambasadorowi przekazano również w trakcie spotkania, że strona izraelska zwleka z realizacją ustaleń w sprawie leczenia rannych żołnierzy ukraińskich. Planowano bowiem zwiększenie liczby żołnierzy, którzy będą mieli wstawione protezy w szpitalach w Izraelu.

Resort dyplomacji Ukrainy wyraził przy tym zadowolenie z decyzji władz Izraela o tymczasowym zatrudnieniu obywateli ukraińskich i możliwości przedłużenia ich pobytu w tym kraju – informuje ZN.UA.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl