Fot. PAP/Andrzej Lange

Ukraińska rzecznik praw człowieka: W ostrzale Charkowa zginęło niemowlę i 12-letni chłopiec

Półtoramiesięczne dziecko i 12-letni chłopiec zginęli w wyniku rosyjskiego ostrzału Charkowa – poinformowała w środę na Telegramie ukraińska rzecznik praw człowieka Ludmyła Denisowa. Potwierdziła także doniesienia, że liczba dzieci, które zginęły w czasie wojny na Ukrainie wynosi już 191.

Według Denisowej, w ostrzale Charkowa, na północnym wschodzie Ukrainy, zostało ranne także roczne dziecko oraz dzieci w wieku 4, 5, 9 i 15 lat.

W następstwie 32-dniowego pobytu w schronie, bez światła słonecznego i odpowiedniego wyżywienia, roczne dziecko z Charkowa przestało chodzić; obecnie znajduje się pod opieką lekarzy – poinformowała Denisowa.

W miejscowości Borodzianka w obwodzie kijowskim odnaleziono spalone ciała szesnastoletniej dziewczyny i dziesięcioletniego chłopca.

Jak informuje Denisowa, do tej pory codzienne rosyjskie ostrzały i bombardowania uszkodziły 957 placówek edukacyjnych na Ukrainie, z których 88 zostało całkowicie zniszczonych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl