fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Nie byłoby katolickiej większości sejmowej, gdyby nie posługa Radia Maryja

Kto zmienił tak tę rzeczywistość polityczną, że dzisiaj w Sejmie i w Senacie dominują posłowie odwołujący się do katolicyzmu? Wy zmieniliście – Radio Maryja zmieniło – Rodzina Radia Maryja. Nie byłoby – przy wszystkich słabościach, jakie tam są, a są liczne – tej większości sejmowej katolickiej, chrześcijańskiej, gdyby nie posługa Radia Maryja i gdyby nie posługa Rodziny Radia Maryja – powiedział w przemówieniu podczas spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja w parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim były szef MON Antoni Macierewicz.

Gdy patrzę z perspektywy już kilkudziesięciu lat – bo zajmuję się problemami społecznymi, zewnętrznymi od ponad 50 lat, a mam zaszczyt być w Sejmie niepodległej Rzeczpospolitej, bo wcześniej oczywiście żadnych tego typu urzędów ani nie zamierzałem, ani nie mogłem pełnić – to widzę gigantyczną zmianę, jaka się dokonała. Mówię teraz nie o sprawach stricte politycznych, lecz o tych dużo głębszych, które sprawy polityczne warunkują. Myślę o sprawach świadomości społecznej, sprawach duchowych, kwestii podejścia do najistotniejszej problematyki naszego życia – zaznaczył były szef MON.

Pamiętam pierwszy Sejm. Ten, który był początkiem budowy niepodległego państwa, bo przecież nie tzw. kontraktowy, ponieważ ten nie miał nic wspólnego z wolą narodu. Był pewnego rodzaju układem. Tylko myślę o Sejmie, który pochodził z wolnych wyborów w 1991 r. To już blisko 30 lat mija od tamtego czasu. To byli na pewno bardzo dzielni, uczciwi, wspaniali ludzie, tylko że dla większości z nich działanie zgodne z Ewangelią, działanie w odwoływaniu się do Ewangelii, działanie w odwoływaniu się do naszego chrześcijaństwa, do prawd wiary katolickiej było czymś dziwacznym, niezrozumiałym. Oni tego po prostu ani nie rozumieli, ani nie chcieli przyjąć. Twierdzili nawet, że odwoływanie się do publicznej obecności w życiu politycznym chrześcijaństwa jest – jak to wówczas powiedziano – najlepszą drogą do zniszczenia chrześcijaństwa. Dzisiaj możemy się tyko nad tym ze smutkiem użalić – wskazał Antoni Macierewicz.

Dziś jest inaczej, a to m.in. za sprawą Rodziny Radia Maryja – dodał.

Gdy patrzymy na dzisiejszy Sejm po tych kilkudziesięciu latach, gdy patrzę na absolutną większość sejmową, to ona jest katolicka, to ona jest chrześcijańska, to ona jest uformowana zgodnie z zasadą głoszoną przez św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim wcześniej przez Prymasa Tysiąclecia, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który to mówił, że chrześcijaństwo ma przekształcać rzeczywistość. Kto zmienił tak tę rzeczywistość polityczną, że dzisiaj w Sejmie i w Senacie dominują posłowie odwołujący się do katolicyzmu? Wy zmieniliście. Radio Maryja zmieniło – Rodzina Radia Maryja. Nie byłoby – przy wszystkich słabościach, jakie tam są, a są liczne, przy wszystkich ułomnościach, przy wszystkich błędach, jakie są popełniane – tej większości sejmowej katolickiej, chrześcijańskiej, gdyby nie posługa Radia Maryja i gdyby nie posługa Rodziny Radia Maryja – powiedział polityk.

Dzisiaj znowu to siła chrześcijaństwa pozwala nam odbudować niepodległą Ojczyznę, dlatego tak „trzeszczy” w naszym kraju i tak nas atakują. Musimy przejść różne etapy – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Wierność wartościom chrześcijańskim, takim dziełom jak te, które buduje ojciec Tadeusz, budujecie wy, bracia redemptoryści, dają nam perspektywę zwycięstwa. Ona będzie miała kształt duchowy, a za duchowym będzie szedł także kształt polityczny. Zobaczcie Państwo, dwa lata – to nie jest długo. W ciągu tych dwóch lat okazało się nagle, że można wydawać pieniądze w słusznym celu, by ratować naród i rodzinę. Przykładem tego jest 500 plus. Świat się nie zawalił, nic się nie stało, gospodarka się nie załamała. Ba, można doprowadzić do tego, że to przekleństwo, które nas gnębiło – bezrobocie – zostało prawie zlikwidowane w wymiarze krajowym, do niecałych 6 proc z 20. Oczywiście, są miejsca, gdzie to jeszcze trwa, ale ten obszar nędzy, nieszczęścia, nieudolności gospodarczej i grabieży, z jaką mieliśmy do czynienia, jest w sposób widoczny zmniejszany w wymiarze wewnętrznym i zagranicznym. Czy to jest łatwe? Nie. Jest bardzo trudne. Czasami odbywa się w taki sposób, że popełnianie są błędy. Wy będziecie mocni – błędów będzie mniej; wy będziecie wytrwali – błędy zostanę naprawione. Na tym polega siła Rodziny Radia Maryja, polskiego chrześcijaństwa i patriotyzmu. Nawet, kiedy rządzący zbłądzą, to Lud Boży ich naprawia. Dlatego sprawy w Polsce będą szły w dobrym kierunku – podkreślił były szef MON.

RIRM

drukuj