fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] T. Majchrowicz: Prymas Tysiąclecia mówił, że jeśli będą chcieli zniszczyć Polskę, to zaczną od Kościoła. Jesteśmy winni naszym duszpasterzom to, aby stanąć z nimi ramię w ramię, żeby bronić Kościoła

Katolickie wartości są cały czas aktualne, bo tak jak 40 lat temu przetrwaliśmy dzięki Kościołowi katolickiemu, tak teraz wszyscy członkowie „Solidarności” zobowiązani są do obrony zarówno Kościoła, jak i samych księży, którzy są atakowani. Nie jest to rzecz przypadkowa, bo wracając do Prymasa Tysiąclecia, który mówił, że jeśli będą chcieli zniszczyć Polskę, to zaczną od Kościoła, zaczną od księży. My teraz jesteśmy winni naszym duszpasterzom to, aby stanąć ramię w ramię z nimi w obronie Kościoła katolickiego – podkreślił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Rozpoczęła się 40. Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki to „Księże Jerzy jesteśmy tu, aby wypełniać twój testament”. Pielgrzymkę poprzedził dwudniowy I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Więcej o kongresie [tutaj].

To jest już 40. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Przypomnijmy, że pierwsza odbyła się 18 września 1983 roku. Zapoczątkował ją nasz patron, bł. ks. Jerzy Popiełuszko. W tym roku hasło brzmi „Księże Jerzy jesteśmy tu, aby wypełniać twój testament”. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 17.00 od złożenia kwiatów pod pomnikiem naszego patrona. Następnie o godz. 18.00 była sprawowana Msza święta i miało miejsce czuwanie. Punktem kulminacyjnym będzie niedzielna Eucharystia sprawowana o godz. 11.00, która będzie poprzedzona odczytaniem listu Andrzeja Dudy oraz wystąpieniem przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Piotra Dudy – mówił Tadeusz Majchrowicz.

W programie pielgrzymki przewidziany jest wykład zatytułowany „Biada społeczeństwu, którego obywatele nie rządzą się męstwem”.

Każda pielgrzymka poprzedzona jest wykładem. W tym roku organizatorem pielgrzymki jest region toruńsko-włocławski, więc ten region wybrał właśnie taki temat i prelegenta. Myślę, że z wielkim zainteresowaniem wysłuchamy słów nawiązujących do bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – oznajmił gość „Aktualności dnia”.

NSZZ „Solidarność” w dzisiejszym świecie szczególnym wsparciem i obroną otacza Kościół, ale również samych księży, którzy są atakowani niemalże na każdym kroku.

Oczywiście katolickie wartości są cały czas aktualne, bo tak jak 40 lat temu przetrwaliśmy dzięki Kościołowi katolickiemu, tak teraz wszyscy członkowie „Solidarności” zobowiązani są do obrony zarówno Kościoła, jak i samych księży, którzy są atakowani. Nie jest to rzecz przypadkowa, bo wracając do Prymasa Tysiąclecia, który mówił, że jeśli będą chcieli zniszczyć Polskę, to zaczną od Kościoła, zaczną od księży. My teraz jesteśmy winni naszym duszpasterzom to, aby stanąć ramię w ramię z nimi w obronie Kościoła katolickiego – akcentował zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Całą rozmowę z Tadeuszem Majchrowiczem można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl