fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Radna E. Wendrowska: Chcemy, aby samorząd województwa łódzkiego doprowadzał do wzmacniania rodziny, a nie do jej rozpadu

Łódzcy radni prowadzą działania, by przyjąć w swoim województwie Samorządową Kartę Praw Rodzin. „Chcielibyśmy, aby samorząd województwa łódzkiego zwracał uwagę szczególnie na dobro rodzin oraz na to, żeby wszystkie nasze działania doprowadzały do wzmocnienia rodziny, a nie do jej rozpadu” – zaznaczyła Ewa Wendrowska, radna sejmiku województwa łódzkiego, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Łódzcy radni z Prawa i Sprawiedliwości zgłosili do sejmiku wojewódzkiego projekt uchwały Samorządowej Karty Praw Rodzin. Wcześniej w woj. łódzkim rok 2020 ustanowiono Rokiem św. Jana Pawła II.

– Jan Paweł II w szczególny sposób odnosił się do rodziny, dlatego postanowiliśmy, że rozpoczniemy ten rok zwracając uwagę wszystkich mieszkańców woj. łódzkiego, ale nie tylko, bo wszystkich mieszkańców Polski, właśnie na ten aspekt. Uważamy, że rodzina jest miejscem, w którym człowiek się rodzi, wychowuje i wszystko, co się wydarzy właśnie w rodzinie, determinuje całe jego przyszłe życie. Dlatego chcielibyśmy, aby samorząd województwa łódzkiego, a więc wszystkie jego instytucje, w szczególny sposób podejmując różnego rodzaju programy i zadania w tym roku – ale mam nadzieję, że to stanowisko będzie wiążące również w przyszłych latach – by zwracał uwagę szczególnie na dobro rodzin oraz na to, żeby te wszystkie nasze działania doprowadzały do wzmocnienia rodziny, a nie do jej rozpadu – wskazała Ewa Wendrowska.

Gość Radia Maryja podkreśliła, że potrzebne jest przypominanie o podstawowych przepisach m.in. w Konstytucji RP, która stanowi, że rodzina musi być chroniona, a małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

– Gdybyśmy tak chcieli podchodzić do tematu, że przecież wszystko już jest, to po cóż w ogóle mówić o rodzinie? Przypomnijmy, że np. 1994 rok przez ONZ był uznany właśnie jako rok rodziny (…). My teraz, na początku tego roku, chcemy te prawdy przypomnieć. Chcemy, żeby one były realizowane we wszystkich zadaniach, które podejmuje sejmik województwa łódzkiego, które są realizowane w urzędzie marszałkowskim – mówiła radna sejmiku województwa łódzkiego.

Debata nad uchwałą Samorządowej Karty Praw Rodzin odbędzie się w najbliższy wtorek.

– Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z radnych, w ogóle jakikolwiek Polak, był przeciwko temu, co głosił Jan Paweł II. Liczę, że rodzina jest najważniejsza dla wszystkich, nie tylko dla radnych Prawa i Sprawiedliwości – podkreśliła Ewa Wendrowska.

Cała rozmowa z Ewą Wendrowską w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj